_
سوالات متداول
_

آیا شما هم سوالی دارید؟ از ما بپرسید !؟

سوالات متداول در زمینه خرید کتاب

هزینه پست چگونه محاسبه می‌شود ؟
برای پست پیشتاز نرخ بر اساس وزن کتاب و برای پیک نرخ ثابت 25000 تومان می باشد. در صورتی که سبد خرید شما بیش از 200 هزار تومان باشد ارسال با پیک و پست پیشتاز رایگان خواهد بود.
آیا امکان رهگیری کتاب‌ها وجود دارد ؟
بله، پس از تحویل کتاب‌ها به پست، کد رهگیری مرسوله پستی به‌ شماره موبایلی که هنگام خرید در سایت ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پست، وضعیت مرسوله خود را پیگیری نمایید.
شیوه ارسال سفارشات چگونه است ؟
سفارشاتی را که شما از طریق سایت خریداری می‌کنید برای مخاطبانی که در مرکز شهر تهران سکونت دارند، با پیک و برای خارج از شهر تهران با پست پیشتاز ارسال می‌کنیم. ارسال محصولاتی که شما از طریق سایت آنها را خریداری نموده‌اید به سه طریق انجام می‌شود : ۱- از طریق پست ۲-از طریق پیک ۳- برای خارج از تهران و وزن سفارش بالای ۱۰ کیلو، از طریق باربری
از کجا متوجه شوم که سفارشم در سایت ثبت شده است ؟
البته لازم است توجه کنیم که هر کتاب می‌تواند در چند ژانر قرار بگیرد. در واقع نویسنده با ترکیب ژانرهای مختلف به گستردگی رمان خود و پیچیدگی شخصیت‌ها و رفتارهای آنان پرداخته است. همچنین باید گفت که دسته‌بندی مشخص و قطعی برای انواع ژانرهای کتاب وجود ندارد.
کتاب‌ها ظرف چه مدتی به دستمان می‌رسد ؟
تعهد ما بر این است که سفارشات ظرف یک تا سه روز کاری (تهران) و پنج تا هفت روز کاری (شهرستان‌ها) به دست مخاطبان برسد. درخواست‌ها همان روز ارسال می‌شود.
چگونه از خرید خود اطمینان حاصل کنیم ؟
ما از لحظه ثبت سفارش همراه شما خواهیم بود و تا لحظه رسیدن به مقصد پیگیری می‌کنیم.
اگر کتابی اشکال داشته باشد مثلاً صفحه‌ای خوانا چاپ نشده باشد، رویه بازگرداندن کتاب چگونه است ؟
معمولاً کتاب‌ها چون به تعداد چاپ می‌شوند ممکن است چند نسخه از آن مشکلاتی در چاپ داشته باشند. ما پس از ثبت هر سفارش با دقت کتاب‌ها ارسالی را بازبینی می‌کنیم تا از سالم بودن آنها مطمئن شویم. ولی اگر کتابی که به دستتان رسیده مشکلی داشته باشد (همان کتاب را مجدد برایتان ارسال خواهیم کرد (هزینه پست به عهده ما خواهد بود).
آیا امکان تغییر (اضافه‌کردن کتاب یا حذف‌کردن کتاب) از سفارش ثبت شده وجود دارد ؟
خیر، امکان تغییر در سفارش ثبت شده وجود ندارد. بنابراین نهایت دقت خود را هنگام خرید به کار گیرید.
امکان رزروکردن یک سفارش وجود دارد ؟
خیر، امکان رزرو‌کردن وجود ندارد.
سفارش جدیدی ثبت کرده‌ام، آیا امکان ارسال با سفارش قبلی وجود دارد ؟
خیر چنین امکانی وجود ندارد، هر سفارش به طور جداگانه ارسال می‌شود.

سوالات در زمینه چاپ و نشر کتاب

چاپ دیجیتال بهتر است یا چاپ افست ؟
تمام انتشارات‌های معتبر که دانشگاهی کار می‌کنند کتاب‌ها را به صورت دیجیتال با تیراژ پایین چاپ می‌کنند. چاپ افست برای چاپ کتاب با تیراژ بالا می‌باشد که البته از لحاظ کیفیت نسبت به چاپ دیجیتال برتری دارد.
چه تعداد کتاب یا در چه تیراژی باید چاپ شود ؟
انتخاب با شماست. اگر به بازار کتاب خودتان اطمینان دارید می‌توانید در تیراژ بالا چاپ کنید. ولی بهتر است ریسک نکنید. در ابتدا در تیراژ پایین چاپ و در صورت داشتن بازار خوب در تیراژ بالا چاپ نمایید.
بهتر است کتاب را رنگی چاپ کنیم یا سیاه و سفید ؟
مطمئناً هزینه رنگی بسیار بالاتر است. باید به رزومه‌ای بودن یا نبودن کتاب توجه خاص داشته باشید. تصاویر رنگی کتاب را در نظر بگیرید. اگر سیاه و سفید چاپ شود، چقدر باعث افت انتقال مفاهیم می‌شود. کتاب‌هایی که قسمتی اصلی مفاهیم کتاب بر روی تصاویر می‌باشد حتماً باید بصورت رنگی چاپ گردد.
طرح جلد کتاب چقدر مهم است ؟
طرح جلد زیبا بسیار مهم است. جلد کتاب ذهن مخاطب را بسیار درگیر می‌کند. انتشارات ما نیز بر روی این موضوع تمرکز کرده است.
آیا امکان چاپ کتاب به صورت ناشر مولف وجود دارد یا خیر ؟
براساس مصوبه وزارت ارشاد (که در سال ۹۸ ابلاغ شده‌است) صاحبین اثر دیگر نمی‌‌توانند برای اخذ مجوزهای قانونی برای چاپ کتاب شخصاً اقدام کنند و می‌‌بایست از طریق یکی از ناشرین دارای مجوز فعالیت از وزارت ارشاد اقدام کنند.
قطع کتاب چیست ؟
قطع همان اندازه کتاب است. قطع‌های رایج برای کتاب‌های علمی وزیری و در صورت کم‌بودن تعداد صفحات قطع رقعی می‌باشد. برای کتاب‌های علمی انواع مختلف قطع مورد استفاده قرار می‌گیرد (رقعی، وزیری، رحلی) و سلیقه‌ صاحب اثر مدنظر است.
چه مجوزهایی برای کتاب گرفته می‌شود ؟
الف) شابک از خانه کتاب (یک الی سه روزکاری بعد از شروع قرارداد) ب) فیپا از کتابخانه ملی (ده تا چهارده روز بعد از شروع قرارداد) ج) اعلام وصول کتاب از وزارت ارشاد (دو نسخه جهت واسپاری، یک نسخه برای اعلام وصول جهت تکمیل پرونده مجوز)

از ما بپرسید ...

سوالی دارید؟